top of page

DermAtopic

Plus

Sağlıklı deri ve tüy yapısı, evcil dostlarımızın hayat kalitesi için olduğu kadar evcil hayvan sahiplerinin de mutlu olmaları ve iyi hissetmeleri için gereklidir. Her hayvan sahibi evlerini paylaştıkları minik dostlarının sağlıklı bir deri ile güzel,  parlak ve güçlü tüylere sahip olmalarını ister.

WHAT

Skin Care

FOR

Cats & Dogs

SIZE

40 ml

Bu isteği mümkün kılmak adına, evcil  hayvanlarımıza düzenli olarak bakım yapmak, gerektiğinde minik dostlarımıza deri sağlığı ihtiyaçlarını karşılayabilecek kaliteli içerikler ile beslemek, onları mümkün olduğunca deri sağlığını etkileyebilecek hastalıklardan korumak gibi sorumluluklarımız vardır. Her ne kadar onlara içerikleri düzgün mamalar ile beslesek dahi bazı dönemlerde vitamin ve minerallerin eksikliği evcil dostumuzda kendisini tüy dökülmeleriyle birlikte gösterir. Bu durumda en hızlı ve iyi çözüm dışarıdan alınan biyotin ve çinko içeren suplement kullanmaktır.

Spray.png
Yenilikçi sıvı formu ile kolay kullanıma sahiptir.
76.png
Tüy dökümünü azaltırken daha parlak ve canlı kürk yapısının oluşmasına yardımcı olur.
65.png

Vitamin B Kompleksi sekiz adet B Vitaminini içerisinde barındırır. Bunlar; thiamine (Vitamin B1), riboflavin (vitamin B2), niacin (vitamin B3), pantothenic acid(vitamin B5), biotin (vitamin B7), folic acid (folate) ve vitamin B12 ‘dir.

64.png
165.png
68.png
65.png
14.png
76.png
49.png

 

     Vitamin B1 (Thiamine)

Thiamin olarakda bilinen Vitamin B1. Vücuttaki karbonhidratların enerji olarak kullanılmasında rol oynar. Genellikle diğer B Vitaminleri ile birlikte bulunur. Sağlıklı vücut yapısı için haricen kullanılması gereklidir.

     Vitamin B2 (Riboflavin B2)

Thiamine gibi riboflavin de sinir sistemini desteklerken ayrıca kırmızı kan hücrelerinin gelişimini destekleyerek sağlıklı  göz ve deri sağlığının oluşumunu sağlar.

     Vitamin B3 (Niacin)

Nicotinamide ve nicotinic asit B3 Vitamininin bir parçasıdır. Besinleri enerjiye çeviren hücrelere yardım ederken serbest radikallerin hücreye zarar vermesini engeller.

     

     Vitamin B5 (Pantothenic acid)

Pantothenic asit karbonhidratın enerjiye çevrilmesini ve kardiyovasküler sistemi destekler. Aynı zamanda koenzim A sentezlenmesi içinde oldukça önemli bir vitamindir.

 

     Vitamin B6 (Pyridoxine)

Hemoglobin üretiminde önemli rolü olan Vitamin B6 bunun yanında kanda oksijen taşınmasına yardımcı olur. 

 

     Vitamin B7 (Biotin)

Biyotin karbonhidrat, protein ve yağın enerjiye çevrilmesi için çalışır. Biotin sağlıklı tüy, deri ve tırnak yapısı için elzem vitaminlerin başında gelir.

     

     Vitamin B12

Sağlıklı sinir sistemini ve kırmızı kan hücrelerini destekler. Ayrıca hücre metabolizmasının besinleri enerjiye çevirmesi için önemlidir.

34.png

Çinko, sağlıklı bir kedi ve köpeğin ihtiyacı olan minerallerin başında gelir. Eksikliğinde kürk ve deri problemleriyle beliren çinko eksikliği kedi ve köpeğinizin yaşam kalitesini oldukça olumsuz etkiler.
Deri sağlığı, hücre yenilenmesi, serbest radikallerin önlenmesi gibi vücuttaki kritik görevleri vardır. Aynı zamanda vücuttaki en güçlü anti-oksidandır.

İçerik: Omega 6, Omega 3 (Trigliserid Form), Vitamin B1 (Thiamine), Vitamin B2 (Riboflavin), Vitamin B3 (Niacin), Vitamin B5 (Pantothenic Acid), Vitamin B6 (Pyridoxine), Vitamin B7 (Biotin), Vitamin B12, Çinko, Vitamin D3. 

bottom of page