top of page

Lysine FORCE

Immune System Booster

with DMG

  Carnicare Lysine Force içeriklerinden biri olan “Lysine”; bağışıklık sistemini destekleyen, kolajen oluşumunu sağlayan, doku onarımı yapan ve hayvansal proteinde bulunan 22 amino asitten biridir.

 Kediler bu amino asidi kendileri üretemezler, bu nedenle dışarıdan alınması gerekir.

 Tüm dünya’da veteriner hekimler, Herpes Enfeksiyonu (FHV-1) gibi bir çok viral hastalığın tedavisinde destek olarak “Lysine” kullanırlar.

WHAT

Immune System

Booster

FOR

Cats

SIZE

40 ml

 Kedilerdeki üst solunum yolu hastalıklarının %50-75’inin FeHV-1 olduğu bilinmektedir. Yaş, cinsiyet veya ırk ayrımı yapılmaksızın her kedi için risk olduğu kesin olan FeHV-1’in sebep olduğu üst solunum yolu enfeksiyonu başlangıçta yüksek ateş, depresyon, iştahsızlık ve hapşırmayla karakterizedir. Yaklaşık bir hafta sonra nasal akıntılar purulent bir hal alır. İlerleyen dönemlerde rhinotracheitis, rhinitis ve sinüsitis şekillenir. Bağışıklık sistemi çöken kedilerde seconder enfeksiyonların katılımıyla pneumoni tablosunun geliştiği yaygın olarak görülür.

 Kedilerde, konjuktivitisin en önemli nedenlerinden biri olan FeHV-1, korneal ülser; stomal keratitis, keratokonjuktivitis siccanın oluşumunda da en önemli etkendir.

Neden Carnicare Lysine Force ?

“ L-lysine”,  tüm dünya’da -herpes virüs başta olmak üzere- viral etkenlerin neden olduğu hastalıklarda, bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalığın tedavisinde başarı şansını arttırmak ve nüksleri önlemek için tedaviye destek amaçlı yaygın bir uygulamadır. “Lysine” -özellikle herpes virüsün yaygın olduğu dönemlerde- sağlıklı görünen kedilerin direncini arttırarak enfeksiyondan korunmalarında, dolayısıyla bulaşmanın ve hastalığın yayılmasının önüne geçilmesinde, etkin rol oynayan bir amino asittir.

 DMG olarak bilinen “Dimethylglicine”nin ise yalnızca kedilerde değil köpek ve kanatlılar dahil birçok hayvan türünde bağışıklık sisteminin temelini oluşturan lenfosit ve antikor üretimini arttırdığı birçok klinik çalışmayla gösterilmiştir. Aynı zamanda organizmanın farklı stres faktörleriyle başa çıkmasına yardımcı olan DMG, Glycine amino asidinin bir türevidir. Pangamic asit ya da Vitamin B15 olarak da bilinen dimetilglisin ayrıca kalbi takviye ederek kan dolaşımı ve verimli oksijen kullanımını, dolayısıyla performansı da arttırır, laktik asit birikimini azaltarak vücut dayanıklılığını yükseltir. Hücre içi glutatyon üretimini destekleyerek nörotransmitterler, hormonlar, vitaminler gibi birçok vücut bileşeninin sentezlenmesi ve bunların detoksifikasyon süreçleri için gerekli metil gruplarını sağlar. “Dimethylglicine”nin, özellikle kedi ve köpeklerin yabancı antijenler ve mikroorganizmalar ile karşı karşıya kaldıklarında bağışıklık tepkisinin güçlenmesinde etkin rol oynadığı klinik çalışmalarda ortaya konmuştur.  “Dimethylglicine”, veteriner hekimlik alanında olduğu gibi insan sağlığında da olumsuz yan etkileri olmaksızın bağışıklık sistemini desteklemek için yıllardır kullanılmaktadır.

 

 Feline Herpes Virüs-1’in neden olduğu konjunktivitislerde  “L-lysine” , hastalığın şiddetini azaltma amacıyla da kullanılabilir. “Lysine” uygulamaları çok sayıda kedinin bir arada yaşadığı ortamda, şüpheli kedilerin bulunduğu durumlarda profilaksi amacıyla da kullanılabilir. Tedaviye yardım amacıyla -kedilerin ağırlıklarına göre değişmekle birlikte- günlük doz olan 350 mg, günde iki defaya bölünerek  peros uygulanır. “L- lysine” temel olarak üst solunum yolları enfeksiyonları başta olmak üzere birçok hastalığın tedavisinde önemli bir rol oynar.

 

49.png
9.png
65.png
76.png
34.png

Kedilerde solunum yolu enfeksiyonu ve göz nezlesi gibi semptomlar ile görülen Herpes Enfeksiyonu (FHV-1) tedavisinde ve bulaşıcılığın azaltılmasında etkin bir rol oynar.

Viral kökenli konjunktivitisin  tedavisinde tedaviyi destekler.

“L-lysine”; hücre yenilenmesi, kasların gelişmesi ve kalsiyum emiliminde oldukça önemlidir. Bu nedenle yaralanma ve ameliyat sonrası kullanımlarda  iyileşme sürecini oldukça hızlandırır.

Kolajen oluşumunu sağlayarak sağlıklı deri ve tüy yapısının oluşmasına yardımcı olur.

“L-lysine”, sadece herpes virüs ya da viral enfeksiyonlarda değil, aynı zamanda alerjik reaksiyonların tedavisinde de destek olarak sıklıkla kullanılır.

İçerik: 

40 ml  Carnicare Lysine Force ;  L-Lysine   15 gr,   N,N-Dimethylglycine HCl (DMG)   3 gr

Her ml Carnicare Lysine Force;  L-Lysine 375 mg, N,N-Dimethylglycine HCl (DMG) 75 mg

Her 0.2 ml pompa                    ;  L-Lysine   75 mg, N,N-Dimethylglycine HCl (DMG) 15 mg içerir.

Kullanım:

3 aydan küçük yavru kedilerde ; Günde 2 defa sabah1 akşam 1 pompa,

3 aydan büyük yavru kedilerde ; Günde 2 defa sabah 1 akşam 2 pompa,

Yetişkin kedilerde                       ; Günde 2 defa sabah 2, akşam 2 pompa direkt olarak ağıza, ön patilere veya mama üzerine spreylenerek kullanılır.

 

bottom of page