VIT  D3

FORCE

Konu D vitamini olduğunda insanlar olarak diğer canlılarla karşılaştırdığımızda oldukça şanslı sayılırız. Biz D vitaminini sadece yediklerimizden değil güneş yoluyla da depolayabiliyoruz. 

Ancak kedi ve köpeklerin güneşten alabildikleri D Vitamini oldukça yetersiz.  Bu sebeple mutlaka dışarıdan alınması gereklidir.

WHAT

Vitamin D

TYPE

Liquid

SIZE

15 ml

Yavru kedi ve köpeğimizin gelişimi için D vitamini, kalsiyum ve fosforun ne kadar önemli olduğunu genellikle biliriz. Özellikle 45 günlük dönemden yetişkinlik dönemi olan bir yaşına kadar kemik gelişimi hastalığı olan raşitizmden korunmak için kullanmamız gereken vitamin ve mineral takviyeleri olduğunu biliyoruz. Ancak bugünlerde düşük seviyedeki D Vitamininin özellikle orta yaş ve yaşlı köpek ve kedilerde kanser ve çeşitli hastalık risklerini taşıdığı gerçeğiyle yüzleşiyoruz. Araştırmacılar ve Veterinerler köpeklerin ve kedilerin daha fazla D Vitamini alması gerektiği konusunun üzerinde duruyorlar.

Son 50 sene içerisinde evcil hayvanlarımızın tükettiği besinlerin içerisindeki D Vitamini oranı büyük ölçüde azaldı. Kedi ve köpek mamalarında kullanılmak üzere yetiştirilen çiftlik hayvanlarıda günümüzde güneş görmeyen kapalı alanlarda yetişmekte.  Bilinçsiz tarım, GDOlu besinler ve tarım ilaçları sebebiyle tüketilen mamalarda artık daha az vitamin ve mineraller içermekte. Bu durum da D vitaminin haricen kullanlmasında ki önemi ortaya çıkarmaktadır.

Yenilikçi sıvı formülü ve sprey başlığı ile kolay kullanım.

Büyüme döneminde ki kedi ve köpeklerin raşitizm tedavisinde hızlı çözüm.

Kalsiyum ve Fosfor emilimininde kullanılan D vitamini kemik yapısının güçlenmesini hızlandırarak iskelet yapısını destekler.

Kanser riskini azaltır.

Bağışıklığı düzenleyip güçlendirirken, optimal kardiyovasküler fonksiyonu destekler.

Düşük D vitaminine sahip canlılarda kalp hastalıklarının riski daha fazladır. Yapılan klinik çalışmalarda D Vitamininin kan basıncını düzenlediği görülmüştür.

Analitik Bileşenler: Ham Protein %, Ham selüloz %0, Ham Yağ %95, Ham Kül %0, Sodyum %0.05, Nem (En Çok)  %1

Bileşen Listesi: (15 ml'de): Sodyum Klorür (11.4.1), Gliserin (13.8.2), Bitkisel Yağ (2.20.1)

 

İçerik: 15 ml’lik likit; 37,500 I.U. D3 Cholecalciferol (3a671) vitamini içerir. Monopropylene Glycol(13.11.1), Butylated Hydroxy Anisole (E320) 4 mg, Aromatik karşım (2b) 8 mg. Her pompa 0.2 ml = 500 I.U. D3 vitamini içerir.

 

Kullanım Şekli: Kedi ve köpeklerin D Vitamini eksiğini tamamlayan yem takviyesidir. Yavru kedi ve köpeklerde 40. günden sonra günde 1 kez 1 pompa; yetişkin, hamile kedi ve köpeklere günde 1 kez 2 pompa spreylenerek kullanılmalıdır.

Raf Ömrü: Üretim tarihinden itibaren 24 aydır.

 Adres: Şair Nedim Cad. Akaretler Sıra evler, E 2 Blok, Daire 4, Beşiktaş

Tel:       0850-420-3090

© 2019 by Carnicare. All Rights Reserved.

  • White Twitter Icon
  • White Instagram Icon