top of page

Hepato
Lipolytic

Hepatik lipidoz, yağlı karaciğer sendromu olarak da bilinir. Bu hastalık kedilere özgüdür ve kedilerde en sık görülen karaciğer hastalıklarının başında gelir.

 

Genellikle hepatik lipidozlu bir kedi, son zamanlarda birkaç gün anoreksiya (az yemek yeme) döneminden geçmiştir. Kedi anoreksiya başlamadan önce aşırı kilolu veya obez ise hepatik lipidozun ortaya çıkma olasılığı daha da yüksektir. 

WHAT

Liver Support

FOR

Dogs and Cats

SIZE

40 ml

Anorektik kediye enerji ve besin sağlamak sebebiyle yağ hızla parçalandığında, karaciğerin onu işleme yeteneğini bastırabilir. Bu yağ, karaciğer hücrelerinin içinde ve çevresinde depolanarak karaciğer fonksiyonunu daha da tehlikeye atar. Gözlerin beyazlarında veya deride sarı bir renkle kanıtlandığı gibi, kedi genellikle sarılık olur. Bu noktada hastalık hızlı ve agresif bir şekilde tedavi oldukça elzemdir.

 

Hepatik lipidoz, normal bir iştah dönene kadar agresif beslenme desteği ile tedavi edilebilir. Karaciğerin aşırı yağ depolarını harekete geçirebilmesi ve işlevini devam ettirebilmesi için sürekli olarak yüksek düzeyde beslenme desteği gerekir. 

76.png

Hipo-alerjenik şampuan hassas deriyi temizleyerek nemlendirirken kaşınma hissini yatıştırır.

9.png

Göz yakmayan formülü kolay bir yıkanma aktivitesi sunar.

34.png

Hassas deri yapısına sahip kürk yapısını E Vitamini ile nemlendirerek korur.

bottom of page