top of page

Flora Force
Symbiotic for Cats

Yavru ve Yetişkin kedilerin bağışıklık ve sindirim sistemi sağlığını destekleyen Prebiyotik ve Encapsule edilmiş canlı Probiyotik bakteri içeren tamamlayıcı yem katkısıdır. 

WHAT

Symbiotic

FOR

Cats

SIZE

2 gr

Probiyotik bakteri olarak encapsule edilmiş canlı Enterococcus faecium, probiyotik olarak İnulin ve mannan oligosaccharide (MOS) kombinasyonu symbiotic etki gösterir. Başta yangı giderici etkisi olmak üzere aynı zamanda dışkı kokusunu azaltan Mojave Yucca özütüyle dört etken içeriğiyle Flora Force, günlük tek saşe uygulamasıyla sağlıklı sindirim ve güçlü bağışıklık sistemini garanti eder.

MOJAVE YUCCA

Yucca kendi başına anti-enflamatuar özelliklere sahip olduğundan kedi ve köpekler için eklem iltihabını hafifletmesi ile bilinir. Yuccanın diğer önemli yararlarından biri de dışkı ve idrarın daha az kokmasını sağlamasıdır. Kötü kokunun sebebi olan susuz amonyak yucca tarafından inhibe edilirken, bağırsakta kokan dışkıdaki hidrojen sülfür miktarını azaltarak kokuyu ciddi oranda azalttığı yapılan araştırmalarda görülmüştür.

MANNAN OLIGOSACCHARIDE (MOS)

Mayaların hücre duvarından elde edilen MOS olarak da bilinen Mannan-oligosakkarit kalın bağırsaktaki mide-bağırsak sağlığını destekleyen yararlı bakterilerin büyümesini teşvik ederken sindirime yardımcı olur. Salmonella ve E.coli gibi negatif bakterilerin kolonizasyonunu engeller. Gastroenterit tedavisinde etkili olduğu görülmüştür.

INULIN

Gastrointestinal sağlığı geliştirmek için kullanılan bir bileşendir. Faydalı organizmaların büyümesini sağlarken besin emilimini destekleyerek sindirime yardımcı olur. Yağ absorbe etmede zorluk çeken kedi ve köpekler için ishal dahil olmak üzere gastrointestinal rahatsızlıkların oluşumunu azaltır. Köpeklerde en sık görülen gastrointestinal hastalıklardan biri olan inflamatuar bağırsak hastalığının tedavisinde etkilidir. Antioksidan özelliklere sahip olduğu için hücrelerin zarar görmesini önleyicidir.

 

İçindekiler: Enterococcus faecium NCIMB 10415 (4b1705) 1 X 10¹² CFU/kg, İnulin (4.4.9) , Mojave Yucca (7.12.1), Mannan Oligosaccharide (MOS).Analitik Bileşenler: Protein %58, Yağ %18, Ham Seluloz %2, Ham Kül %8

bottom of page