top of page

Hepato
Lipolytic

Hepatik lipidoz, yağlı karaciğer sendromu olarak da bilinir. Bu hastalık kedilere özgüdür ve kedilerde en sık görülen karaciğer hastalıklarının başında gelir.

 

Genellikle hepatik lipidozlu bir kedi, son zamanlarda birkaç gün anoreksiya (az yemek yeme) döneminden geçmiştir. Kedi anoreksiya başlamadan önce aşırı kilolu veya obez ise hepatik lipidozun ortaya çıkma olasılığı daha da yüksektir. 

WHAT

Liver Support

FOR

Dogs and Cats

SIZE

60 ml

Anorektik kediye enerji ve besin sağlamak sebebiyle yağ hızla parçalandığında, karaciğerin onu işleme yeteneğini bastırabilir. Bu yağ, karaciğer hücrelerinin içinde ve çevresinde depolanarak karaciğer fonksiyonunu daha da tehlikeye atar. Gözlerin beyazlarında veya deride sarı bir renkle kanıtlandığı gibi, kedi genellikle sarılık olur. Bu noktada hastalık hızlı ve agresif bir şekilde tedavi oldukça elzemdir.

 

Hepatik lipidoz, normal bir iştah dönene kadar agresif beslenme desteği ile tedavi edilebilir. Karaciğerin aşırı yağ depolarını harekete geçirebilmesi ve işlevini devam ettirebilmesi için sürekli olarak yüksek düzeyde beslenme desteği gerekir. 

Kedilerin yağlı karaciğer hastalığı ve köpeklerin Viral hepatitleri başta olmak üzere karaciğer hastalıklarının tümünde yapılan tedaviye ilave olarak kullanılır.

76.png

S-Adenosyl - L Methionine (SAMe)

SAMe, vücutta doğal olarak bulunan glutatyon miktarını artırır. Glutatyon, karaciğer hücrelerini toksinlerden ve hücre ölümünden koruyan güçlü bir antioksidandır.

SAMe takviyesinin, özellikle karaciğer hastalığı olan hayvanlarda, karaciğer fonksiyonunun korunmasına ve sürdürülmesine yardımcı olarak, karaciğerdeki glutatyon seviyelerini arttırdığı gösterilmiştir.

9.png

Silybum Marianum (Milk Thistle)

Süt deve dikeni binlerce yıldır başta karaciğer, böbrek ve safra kesesi gibi rahatsızlıklar için bitkisel bir ilaç olarak kullanılmaktadır. Deve dikeni içerisinde bulunan silymarin karaciğeri toksinlerden korur.

Silymarin antioksidan ve antienflamatuar özelliklerine sahiptir. Yeni hücreler üreterek karaciğerin kendini onarmasına yardımcı olur.

34.png

L-Carnitine

Yağ asidi gruplarının hücresel enerji üretimi için mitokondriyal zara transferini kolaylaştırarak genel sağlığın korunmasına yardımcı olan, temel olmayan bir amino asit.

L-Karnitin, karaciğerin sağlık ve işlevini desteklemeye yardımcı olan bir amino asittir. Kedilerde hepatit lipidoz tedavisine yardımcı olmak için kullanılır.

bottom of page