top of page

GLYCO

Chondroitin Force

Glyco Chondroitin Force içerdiği glukozamin, MSM, kondroitin ile köpekler için profesyonel bir eklem destekleyicisidir. 

Kalça ve eklem rahatsızlıklarında kullanılan bu suplement köpeğinizin yaşam kalitesini arttırarak ona eski sağlığını geri kazandırır.

WHAT

Glyco

FOR

Dogs

SIZE

450 ml

Eklem134.png

Glucosamine Sulfate
Yaşlanan köpeklerde sıklıkla glikozaminoglikan üretiminde azalma görülür, bu eksiklik de eklem stresine ve bağ dokusunun bozulmasına neden olabilir. Glukozamin, glikozaminoglikan üretimini uyararak kıkırdak onarımını destekler. 

16.png

Methylsulfonylmethane (MSM)
Metilsülfonilmetan (MSM), eklem sağlığına fayda sağladığı bilinen bir organosülfür bileşiğidir. Kronik eklem ağrısını azaltmak için sinir liflerindeki ağrı uyarılarını engellerken İltihabı azaltan kortizol aktivitesini de arttırır.

50.png

Chondroitin Sulfate
Eklem esnekliğini, rahatlığını ve hareketliliğini destekleyen doğal bir kıkırdak bileşenidir.
Konu kedi ve köpeğinizin eklemleri olduğunda glukozamin ilk akla gelen bileşik olsa da, yardımcı olabilecek tek bileşik değildir. Doğal şeker-amino asit bileşiğinin yanı sıra kondroitin sülfat da köpeğinizin doğal eklem yağlamasının kalınlığının korunmasına yardımcı olur.

Kondroitin ayrıca bir başka önemli kıkırdak yapı taşı olmasının yanı sıra eklem desteği de sunar. Köpeğin kıkırdağına yapı verirken ve sıkıştırma direncini artırır.

 

16.png

Collagen
Bir köpeğin tendonlarının, bağlarının ve kaslarının yaklaşık yüzde 70 ila 90'ı kollajenden oluşur. Bu nedenle, eklemlerinin gücü varlığıyla belirlenir. Kollajen eksikliği, bağ dokularının gevşemesine neden olarak çeşitli sakatlanmalara ve komplikasyonlara yol açabilir. Özellikle yaşlanmakta olan kedi ve köpeklerimizin diyetlerine kolajen ekleyerek, eklemleri sağlıklı ve güçlü kalarak yaşa bağlı ağrı geciktirilebilinir. 

Spray.png

Dimethylglycine
Köpeklerde ve kedilerde bağışıklık sistemi işlevini destekler.

Spray.png

Hyaluronic Acid
Kedi ve köpekleriniz yaşlandıkça, vücutları eklem koruyucu hyaluronik asidi giderek daha az üretir. Optimal sağlıklı kıkırdak ve eklem fonksiyonunun korunmasına yardımcı olması için dışarıdan alınması, kedi ve köpeğinizin kalça ve eklemlerinin sağlığına ve rahatlığına katkıda bulunur.

Glukozamin ve kondroitin; eklemlerin içindeki kıkırdak üretimini destekleyen önemli bileşiklerdir. Kıkırdak deforme oldukça vücut içerisinde yenilenir. Glukozamin ve kondroitin de bu yenilemenin sürekliliğini sağlarken oluşumunuda destekler. Çoğunlukla köpekler için vücutlarında üretilen kondroitin ve glukozamin miktarı yeterli iken yaşlanmayla ve bazı sebeplerden dolayı bazı köpeklerde dışarıdan desteklenmesi gerekmektedir.

Kalça displazsine yatkın alman kurdu, labrador & golden retriever, doberman gibi köpek ırklarında eklem dejenerasyonunu sınırlandırmak için glukozamin & kondroitin takviyesi oldukça elzemdir.

 
bottom of page