top of page

Hepato
Lipolytic

Hepatic Lipidosis, also known as fatty liver disease, is one of the most common liver diseases in cats. The risk of this disease increases as the cat grows above its optimal weight.

In the treatment of Hepatic Lipidosis disease, aggressive nutritional support is a pain until the normal eating appetite returns so that the liver can activate the excess fat stores.
 

 

WHAT

Liver Support

FOR

Dogs and Cats

SIZE

60 ml

Anorektik kediye enerji ve besin sağlamak sebebiyle yağ hızla parçalandığında, karaciğerin onu işleme yeteneğini bastırabilir. Bu yağ, karaciğer hücrelerinin içinde ve çevresinde depolanarak karaciğer fonksiyonunu daha da tehlikeye atar. Gözlerin beyazlarında veya deride sarı bir renkle kanıtlandığı gibi, kedi genellikle sarılık olur. Bu noktada hastalık hızlı ve agresif bir şekilde tedavi oldukça elzemdir.

 

Hepatik lipidoz, normal bir iştah dönene kadar agresif beslenme desteği ile tedavi edilebilir. Karaciğerin aşırı yağ depolarını harekete geçirebilmesi ve işlevini devam ettirebilmesi için sürekli olarak yüksek düzeyde beslenme desteği gerekir. 

Kedilerin yağlı karaciğer hastalığı ve köpeklerin Viral hepatitleri başta olmak üzere karaciğer hastalıklarının tümünde yapılan tedaviye ilave olarak kullanılır.

76.png

S-Adenosyl - L Methionine (SAMe)

SAMe, vücutta doğal olarak bulunan glutatyon miktarını artırır. Glutatyon, karaciğer hücrelerini toksinlerden ve hücre ölümünden koruyan güçlü bir antioksidandır.

SAMe takviyesinin, özellikle karaciğer hastalığı olan hayvanlarda, karaciğer fonksiyonunun korunmasına ve sürdürülmesine yardımcı olarak, karaciğerdeki glutatyon seviyelerini arttırdığı gösterilmiştir.

9.png

Silybum Marianum (Milk Thistle)

Süt deve dikeni binlerce yıldır başta karaciğer, böbrek ve safra kesesi gibi rahatsızlıklar için bitkisel bir ilaç olarak kullanılmaktadır. Deve dikeni içerisinde bulunan silymarin karaciğeri toksinlerden korur.

Silymarin antioksidan ve antienflamatuar özelliklerine sahiptir. Yeni hücreler üreterek karaciğerin kendini onarmasına yardımcı olur.

34.png

L-Carnitine

Yağ asidi gruplarının hücresel enerji üretimi için mitokondriyal zara transferini kolaylaştırarak genel sağlığın korunmasına yardımcı olan, temel olmayan bir amino asit.

L-Karnitin, karaciğerin sağlık ve işlevini desteklemeye yardımcı olan bir amino asittir. Kedilerde hepatit lipidoz tedavisine yardımcı olmak için kullanılır.

bottom of page